Відновне правосуддя, справи імамів, Олега Приходько та кримських мусульман: подкаст БСІ

 

У свіжому подкасті Бюро судової інформації розповідаємо про останні справи:

  • Почнемо зі справи Олега Приходько – кримчанина, відомого своєю проукраїнською позицією. Приходько затримали ще 10 жовтня 2019 року. Його звинувачують у підговці терористичного акту: нібито він хотів підірвати адміністрацію міста Саки.  За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, на даний момент Приходько знаходиться один в камері-спецблоці СІЗО, під цілодобовим відеоспостереженням Ростова-на-Дону з 5 квітня.

“З Криму його вивезли 31 березня. Етап йшов транзитом через ізолятор Краснодара, де Олег Аркадійович пробув 4-5 днів. До Краснодара Олега Приходько везли в «стакані» розміром 50 на 70, там же вмістилися ще й його сумки. Шлях до Краснодара тривав близько 16 годин. В дорозі було всього дві короткі зупинки «на туалет». Конвоїри поводилися грубо і всіляко ображали мого підзахисного. Через те, що весь шлях Олег Аркадійович знаходився в напівзігнутому положенні, у нього виникли сильні болі в області нирок, які досі не проходять. Ліки є, і зараз він їх приймає. Під час всього етапу засобами індивідуального захисту від зараження коронавірусу Олег Аркадійович забезпечений не був, антисептичну обробку рук – не робили. На даний момент, в умовах СІЗО, він також не забезпечений засобами індивідуального захисту. Нагадаю, Олегу Аркадійовичу в цьому році виповниться 62 роки. Він просив передати всім подяку за підтримку”, – повідомив адвокат.

  • Третій апеляційний суд в Сочі залишив під вартою фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Тофіка Абдулгазіева.
  • Той же суд залишивпід вартою до 15 червня  і іншого фігуранта цієї ж другой сімферопольської справи Шабана Умерова.
  • Фігурантам третьої бахчисарайської справи Хізб-ут Тахрір проведуть психіатричну стаціонарну експертизу. Так, Сейтумерова Османа, його брата Сейтумерова Сейтумера і їх рідного дядька Сеітмеметова Рустема вивозили в слідче управління ФСБ в Сімферополі, де проходили слідчі дії.
  • Продовжуються допити по справі чергового імама – людини, яка керує молитвою в мечеті. Так, в окупаційну прокуратуру знову викликали жителя Советського району Длявера Халілова для дачі пояснень за порушення закону через нібито незаконну місіонерську діяльність. Окупаційна прокуратура вважає, що будівля мечеті неправильно зареєстрована, тому проведення п’ятничної молитви на її території буде оцінюватися як несанкціоновані збори. Захисники мають намір в судовому порядку оскаржувати дії так званої прокуратури.

Нагадаємо, раніше адміністративну справу порушили щодо імама релігійної громади «Алушта» Юсуфа Аширова «за незаконну місіонерську діяльність». Також адмінсправу порушили проти сімферопольського імама Расіма Дервішева. Згідно з постановою, правопорушення полягало у проведенні п’ятничної проповіді й намазу. Окупаційний суд оштрафував імама на 5 тисяч рублів за «незаконну місіонерську діяльність».

  • У російському уряді підготували законопроєкт, який передбачає право поліцейських вести вогонь на ураження за будь-якої загрози, вскривати автомобілі, оточувати житлові будинки і огороджувати місця проведення масових заходів. Цей законопроєкт та імунітет поліцейських та правоохоронців становить найбільшу небезпеку для громадян України в окупованому Криму та на території Російської Федерації. Про це у коментарі “Громадському радіо” заявив адвокат Микола Полозов.
  • Програма відновного правосуддя запрацює на всій території України. Генеральний прокурор та Міністр юстиції підписали спільний наказ про запровадження на національному рівні програми відновлення неповнолітніх, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Програма відновного правосуддя запрацює на всій території України. Генеральний прокурор та Міністр юстиції підписали спільний наказ про запровадження на національному рівні програми відновлення неповнолітніх, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості.