«ДНР», обсервація, слідчий ізолятор. Суд взяв під варту звільненого в рамках обміну

Обмін на КПВВ Майорськ, Донецька область, 14 квітня. Фото: facebook / Павло Кириленко

Шевченківський суд взяв під варту одного зі звільнених в рамках останнього обміну утримуваними особами з ОРДЛО. Слідчі дочекалися поки звільнені завершать обсервацію та провели затримання чоловіка.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Шевченківського районного суду Києва від 30 квітня 2020 року.

В рамках кримінального проваження, відкритого у 2018 році, чоловік підозрюється за статтями: ч.4 ст. 190 (Шахрайство), ч.3 ст. 28 ч.1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ч.3 ст.28 ч.2 ст.361 Кримінального кодексу України.

Поки підозрюваний знаходився під вартою у так званій «ДНР», на території вільної України він був оголошений в розшук. У день обміну, 16 квітня 2020 року, слідчі отримали судовий дозвіл на затримання підозрюваного для участі в розгляді клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу.

Затримання провели 30 квітня о третій годині ночі, коли закінчилася обов’язкова обсервація з для звільнених осіб.

Того ж дня слідчий суддя обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 16 червня 2020 року включно. Також суддя визначив розмір застави — 420 тися 200 гривень.

«У нього немає можливості, він зі звичайної сім’ї. Під вартою поки що», — сказав адвокат Володимир Лисенко на питання журналіста БСІ щодо внесення застави чи можливої апеляції на рішення суду.

Під час судового засідання захисник просив суд призначити підозрюваному домашній арешт, оскільки він визнає провину бажає співпрацювати і сприяти у досудовому розслідуванні. При цьому, просив зауважити, що його клієнт з 2016 року по 16 квітня 2020 року перебував під вартою на непідконтрольній Україні території, так званої «ДНР», де його було «помилувано» та видано до України.

На уточнююче запитання від БСІ адвокат відповів, що підозрюваний визнає провину частково, а під вартою «ДНР» був з 2014 року.

  • 16 квітня 2020 року Україна звільнила 20 своїх громадян, яких утримували в неволі на тимчасово окупованих територіях. На окуповані території виїхало 14 громадян.