Прокуратура АРК направила до суду обвинувальний акт щодо «судді Верховного суду Криму» Белоусова
Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт щодо кримського судді, який перешов на бік окупантів та став «суддею Верховного суду Криму». Одне з останніх рішень «судді» — залишити в силі вирок прихильнику релігійної організації «Свідки Єгови» Сергію Філатову.
Про передачу обвинувального акту до суду йдеться у повідомленні прокуратури АРК.
«Слідством встановлено, що громадянин України, будучи суддею Апеляційного суду АР Крим, після окупації півострова в 2014 році, змінив присязі на вірність народу України, перейшовши на службу в незаконно створені судові органи держави-окупанта. Брав безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів, сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надаючи допомогу Росії в проведенні підривної діяльності проти України», — йдеться в повідомленні.
Кримінальне провадження кваліфіковано за статтею 111 ККУ (державна зрада).
Як стало відомо Бюро судової інформації, мова йде про суддю Едуарда Белоусова. До окупації півострова він був суддею Апеляційного суду Криму. У 2016 році постановою Верховної Ради України був звільнений з посади судді у зв’язку з порушенням присяги.
Указом Путіна від 19 грудня 2014 року був призначений «суддею Верховного суду Криму».
У травні 2020 року Едуард Белоусов залишив у силі вирок прихильнику «Свідків Єгови» — шість років позбавлення волі, повідомляв «Кримський процес».
Також у серпні 2019 року Белоусов разом з «суддею» Юрієм Латиніним продовжили запобіжний захід затриманим кримським татарам Серверу Мустафаєву, Серверу Зекир’яєву, Марлену Асанову, Едему Смаилову та Мемету Белялову, про що повідомляв «Крим SOS».
Нагадаємо:
- У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
- 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
- У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.