Засідання суду у справі про держзраду колишнього голови Апеляційного суду АРК Чорнобука продовжиться 22 вересня

Фото: Сергій Мокрушин

Печерський районний суд Києва через завантаженість продовжить підготовче засідання по справі про держзраду колишнього голови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука, яке розпочалося сьогодні, лише 22 вересня.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Сьогодні в Печерському районному суді Києва почалося підготовче судове засідання по розгляду обвинувального акта щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука по ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

Як повідомляє кореспондент ЦЖР, засідання суду почалося з клопотання представника прокуратури АРК Тетяни Косяченко про обрання підсудному запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

До початку засідання клопотання в суді не приймали. Колегія суддів на чолі з Вітою Бортницької прийняла клопотання звинувачення в судовому засіданні, після чого було оголошено перерву до 22 вересня.

В ході досудового розслідування встановлено, що колишній голова Апеляційного суду АР Крим, будучи громадянином України, під час скоєння злочину суддею, проживаючи на території Автономної Республіки Крим, з метою заподіяння шкоди територіальної цілісності України, становлення та легітимізації на окупованій території судової системи держави-окупанта , надавав іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. Протягом березня 2014 вчиняв дії спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України.

Детальніше про справу Чорнобука читайте в матеріалі Чорнобук та інші. Колаборанти між судом і прокуратурою.

Всі новини по цій темі також читайте в телеграмканалі журналіста Сергія Мокрушина Справа Чорнобук.

Нагадаємо:

  • 17 жовтня Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада 2018 року Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
  • 26 березня 2019 року Голосіївський райсуд продовжив арешт Чорнобука до 24 травня 2019 року. 25 квітня Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.
  • 20 травня Голосіївський райсуд продовжив Чорнобуку термін тримання під вартою на 39 днів – до 27 червня 2019 року.
  • 10 червня Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського райсуду Києва про продовження строку тримання під вартою  Валерія Чорнобука.