Антикорупційний суд скасував ухвалу, яка зобов’язувала прокуратуру закрити одну зі справ Бахматюка

ОЛЕГ БАХМАТЮК | LATIFUNDIST.COM

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала ухвалу Печерського райсуду Києва, яка зобов’язувала прокуратуру закрити кримінальне провадження щодо Олега Бахматюка на 1,2 мільярди гривень.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду у складі Сергія Боднара, Віктора Панкулича та Ігоря Панаіда розглянула скаргу НАБУ та САП на ухвалу Печерського суду Києва, яка зобов’язувала Офіс генпрокурора закрити кримінальну справу про зловживання службовим становищем посадовцями Нацбанку на користь ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу Печерського районного суду, яка зобов’язувала прокуратуру закрити кримінальне провадження.

За даними досудового розслідування, у жовтні 2014 року службові особи НБУ надали «ВіЕйБі Банку» 1,2 млрд грн кредиту. Раніше протягом 2014 року «ВіЕйБі Банк» вже отримав від Нацбанку близько 3 млрд грн кредитів та мав прострочену заборгованість за ними. Через 40 днів після надання кредиту, в листопаді 2014 року, НБУ визнано «ВіЕйБі Банк» неплатоспроможним. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалене в березні 2015 року. У підсумку стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн «ВіЕйБі Банк» не повернув.

Кінцевим бенефіціарним власником ПАТ «ВіЕйБі Банк» є Олег Бахматюк — засновник агрохолдингу «Укрлендфармінг».

Про підозру повідомлено 10 особам, серед яких: чинні та колишні посадовці НБУ, ПАТ «ВіЕйБі Банк». Частина підозрюваних перебуває у розшуку.