Сільські ради Херсонщини судяться з Кабміном за право самим створювати ОТГ

Акція мешканців Арабатської стрілки біля КМУ, 7 липня 2020 року

Щасливцевська сільська рада Генічеського району Херсонської області в Окружному адмінсуді Києва вимогає скасувати розпорядження Кабінету міністрів, яким затверджено перспективний план формування територіальних громад області. Мешканців сіл Арабатської стрілки не влаштовує примусове створення об’єднаних громад за принципом  “Один район – одна ОТГ”. 

Як  повідомляє кореспондент  Бюро судової інформації, активісти громади влаштували акції біля будинку уряду та ОАСК, де сьогодні відбулось підготовче засідання у справі.

Провадження за позовом Щасливцевської сільської ради до Кабміну розглядає суддя Окружного адміністративного суду Києва Юлія Шрамко.  

Сільська рада Щасливцевого  вимагає скасувати розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року № 474-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області», яким чотири села, що входять до цієї сільради, мають бути включені до Генічеської ОТГ. Така ж доля має спіткати й інші населені пункти району, оскільки перспективний план передбачає створення однієї ОТГ на увесь район, хоча органи місцевого самоврядування ухвалювали інші рішення. 

Ради сіл Арабатської стрілки – Щасливцевого, Стрілкового, Генічеської Гірки та Приозерного прагнуть  об’єднатися в окрему територіальну громаду, однак голови Херсонської ОДА не подали однозначні заключення до Кабміну і той ухвалив рішення на свій розсуд. Тому Щасливцевська  сільрада позивається до Кабміну, а мирні зібрання її мешканців перенеслись до урядового кварталу. 

«Ми хочемо, щоб нас почули, щоб Херсонська облдержадміністрація внесла зміни до перспективного плану, подали цей документ до Кабміну, а Верховна рада затвердила новий план», — каже голова Щасливцівської сільської ради Віктор Плохушко.

Віктор Плохушко, голова Щасливцівської сільської ради

Із аналогічними позовами до ОАСК звернулися Громівська та Чкалівська сільради Новотроїцького району. Раніше у перспективному плані тут передбачалося створення чотирьох ОТГ — Новотроїцької, Сиваської, Громівської та Чкалівської. Але уряд затвердив варіант перспективного плану з однією громадою на весь район.

Перспективний план формування територій Херсонської області також оскаржує Костогризівська сільська рада Каховського району. ОАСК відкрив провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.