Печерський суд закрив кримінальне провадження щодо інспектора ДАІ, який сфальсифікував рапорт проти учасника Автомайдану

Фото: facebook / Печерський районний суд м. Києва

Печерський районний суд Києва за строками давності закрив справу проти колишнього інспектора дорожньо-патрульної служби ДАІ Києва Андрія Видиборця. 

Про це пише «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 20 серпня.

Колишній працівник ДАІ обвинувачувався у тому, що склав завідомо неправдивий офіційний документ – та незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій. А саме йшлося про складення 29 грудня 2013 року підробленого рапорту. У той день небайдужі громадяни здійснювали автопробіг до резиденції «Межигір’я» тодішнього президента Віктора Януковича. На учасників акції масово складали такі рапорти і позбавляли водійських прав.

Справа щодо Видиборця ще у 2014 році була передана до Шевченківського суду, але там вирішили, що це не їх територіальна підсудність. У грудні 2014 Апеляційний суд Києва передав обвинувальний акт до Печерського суду. Але і Печерський суд вважав, що це не його справа і зробив подання до Апеляційного для визначення іншого суду. У березні 2015 Апеляційний суд Києва підтвердив підсудність Печерського суду.

Із публічних ухвал суду вбачається, що у 2015-2018 роках справу розглядав суддя Печерського суду Білоцерківець. Так, суддя постійно ухвалював рішення про привід свідків працівниками поліції у зв’язку з їх системними неявками у судові засідання. Неявка свідків робила розгляд справи неможливим.

Але на початку 2019 стало відомо, що суддя Білоцерківець заявив собі самовідвід, Самовідвід судді Білоцерківця задовольнили 20 лютого 2019 року.

На підставі протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи 28.10.2019 вказаний обвинувальний акт передано судді Бортницькій. Тобто справу передано аж через 8 місяців.

Суддя Бортницька призначила підготовче засідання на січень 2020, але фактично понад півроку засідання не відбувалися.

У підготовчому засіданні 20 серпня прокурор прокуратури Києва Віктор Яценко клопотав про звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності.

Видиборець обвинувачувався у злочинах невеликої і середньої тяжкості, в яких строки давності з дня вчинення злочину становлять 3 і 5 років.

Подія злочину мала місце в грудні 2013 року,  а відтак час судового розгляду сплинув. Суд зазначив, що за наявності згоди особи на закриття справи з нереабілітуючих підстав погоджується звільнити її від відповідальності за строками давності.