Суд у Вінниці взяв під варту підозрюваних в організації каналу доставки пенсій та соцвиплат на територію ОРДО

Фото: Управління Служби безпеки України у Вінницькій області / facebook

Слідчий суддя Вінницького міського суду Ігор Чернюк задовольнив клопотання слідчого УСБУ області про взяття під варту підозрювану у сприянні терористичній діяльності. За даними досудового розслідування, жінка брала участь у функціонуванні каналу незаконних виплат мешканцям окупованої території та бойовикам «ДНР». У провадженні вже четверо підозрюваних.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Вінницького міського суду від 21 серпня 2020 року.

Суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, однак залишив можливість звільнення під заставу у розмірі 659 100 гривень. Також підозрюваній заборонено спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками.

За матеріалами кримінального провадження, жінка особисто отримувала на вільній території України незаконно нараховані пенсійні та соціальні виплати і доставляла їх на ТОТ Донецької області як через лінію розмежування, так і територію РФ. Оперативники та слідчі СБ України задокументували, що серед замовників «послуги» були учасники незаконних збройних формувань.

Контррозвідники затримали жінку 17 серпня у пункті пропуску «Гоптівка» на Харківщині при спробі перетину держкордону. Під час огляду у неї виявили майже 750 тисяч у гривневому еквіваленті, банківські карти, довіреності, чорнові записи та інші документальні матеріали.

Фото: Управління Служби безпеки України у Вінницькій області / facebook

У межах кримінального провадження повідомлено про підозру чотирьом людям. Ухвалами від 12 та 13 серпня Вінницький апеляційний суд підтвердив обрані у першій інстанції запобіжні заходи з аналогічними розмірами застави для інших підозрюваних. Серед них є працівник відділення «Ощадбанку» у Бахмуті. Захисник під час засідання стверджував, що підозра є надуманою та суцільним припущенням сторони обвинувачення, обставини викладені в ній не підтверджуються належними та допустимими доказами, а його клієнт не сприяв терористичній організації, а просто працював в АТ «Державний ощадний банк України».

Захисник звертає увагу, що підозрюваний є інвалідом третьої групи, проживає разом з матір’ю, яка також хворіє і потребує стороннього догляду. У день затримання написав заяву про звільнення і на сьогодні не працює в банку.

Позиція захисників інших підозрюваних також зводиться до того, що у слідства начебто відсутня доказова база.