Суд призначив командиру мінометного взводу «ДНР» 9 років позбавлення волі

Фото ілюстративне

Колегія суддів визнала винним громадянина України Олександра Головіна в участі у терористичній організації (ч.1 ст. 258–3 ККУ) та призначила йому покарання у вигляді 9 років позбавлення волі. На суді обвинувачений не погоджувався із твердженнями прокурорів, що він брав участь у бойових діях.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок Іллічівського районного суду Маріуполя від 24 вересня 2020 року.

За матеріалами кримінального провадження, Головін приєднався до бойовиків «ДНР» у серпні 2014 року. Перебуваючи на посаді командира гаубично-артилерійського дивізіону, Головін брав участь у бойових діях проти української армії поблизу смт. Тельманове, села Спартак, міст Авдіївка, Вуглегірськ та Дебальцеве. У 2017 році став командиром мінометного взводу.

Співробітники СБУ затримали Олександра Головіна 18 січня 2020 року.

На суді обвинувачений провину визнав частково. Сказав, що у лавах «ДНР» перебував, але участі у бойових діях не брав, а тільки стояв на блокпостах. За «службу» отримував 360 доларів на місяць. А на посаді командира взводу мінометної батареї виконував функції по укріпленню другої та третьої лінії оборони, тобто обслуговування їдальні, вирубка лісу, підготовка дров, вугілля.

Також зазначив, що під час перебування у лавах бойовиків отримав численні поранення, внаслідок чого перебував на лікуванні. До того ж ФСБ РФ інкримінувало йому державну зраду у зв`язку з нібито співробітництвом з СБУ, тому, зібравши усі свої документи, поїхав в Україну, де був затриманий працівниками СБУ. Наполягав на необхідності застосування до нього частини 2 статті 258–3 КК України та звільненні його від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно повернувся на територію України з метою співпраці з правоохоронними органами, а також отримання лікування його поранень.

«Колегія суддів вважає, що вина обвинуваченого у вчиненні інкримінованого злочину знайшла своє підтвердження в ході розгляду справи та його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 258–3 КК України, як керівництво терористичною групою у складі терористичної організації», — сказано у вироку.

Суд призначив Олександру Головіну дев’ять років позбавлення волі в кримінально-виконавчій установі закритого типу. До набрання вироком законної сили чоловік має залишитися під вартою.