На Волині суд звільнив від відповідальності чоловіка, що хотів продати алкоголь силовикам «ДНР»

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Силовики прийшли з обшуком до чоловіка та вилучили в нього 217 пляшок алкоголю. Його він збирався продати на територію так званої «ДНР». Але після обшуку написав зізнання, через що прокурор сам клопотав про звільнення чоловіка від відповідальності.

Про це пише Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19 листопада 2020 року.

За матеріалами провадження, на початку травня чоловік захотів підзаробити продажем алкогольної продукції. Для того сам придбав 217 пляшок з різним алкоголем, які збирався реалізувати. Для того розробив план, який полягав у підшукуванні осіб з числа мешканців тимчасово окупованої території Донецької області та реалізації їм алкогольної продукції. В мережі знайшов оголошення, в якому чоловік писав, що хоче купити різного роду алкогольну продукцію. З ним і домовилися. Продаж мав відбутися на території Дніпропетровської області. Покупець повідомив, що він є представником однієї із структур «правоохоронних органів ДНР» і купує алкоголь для керівництва цієї структури.

Продавець перевіз пляшки в орендоване складське приміщення, куди пізніше зайшли співробітники СБУ з обшуком. Алкоголь вилучили, відкрили кримінальне провадження за замах на фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 110–2 КК України). Мінімальне покарання за статтею: позбавленням волі на строк від шести років.

Однак у підготовчому судовому засіданні прокурор про звільнення чоловіка від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно заявив органу досудового розслідування про те, що сталося і активно сприяв розкриттю злочину, який він вчинив та в його діях відсутні ознаки інших складів злочинів. Підозрюваний також не був проти.

Звільнення від кримінальної відповідальності за статтею 110–2 ККУ передбачає частина 5 статті, якщо особа зізнається у злочині до повідомлення їй про підозру.

Суд задовольнив клопотання прокурора, а вилучені 217 пляшок алкоголю наказав знищити.