Повідомлено про підозри кримським «суддям», які видворяли громадян України з Криму

Фото: Михаил Батрак

Прокуратура АР Крим та Севастополя повідомила про підозри за статтею 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни) «суддям» так званого «Евпаторийского городского суда Республики Крым» Олексію Нанарову та Галині Лобановій, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії та незаконно виносили рішення про «видворення з території РФ», а фактично, з Криму, громадян України.

Про це пише Бюро судової інформації з посиланням на повідомлення прокуратури АРК та міста Севастополя.

Як зазначається у повідомленні пресслужби прокуратури, слідством встановлено, що ці «судді», перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта, своїми діями сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади РФ. Зокрема, підозрювані безпосередньо брали участь у реалізації політики витіснення незгодних з окупаційним режимом громадян та заміщення цивільного населення окупованого півострова.

«Відтак, розуміючи, що правосуддя на тимчасово окупованому півострові повинно здійснюватися відповідно до законодавства України, порушуючи положення Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, «судді» незаконно притягували до адміністративної відповідальності громадян України, за нібито «порушення режиму перебування на території РФ у зв’язку з відсутністю документів, що дозволяють перебування в Криму». Хоча жодні додаткові дозволи для проживання на ТОТ АР Крим та м. Севастополь за національним законодавством України не передбачені», — йдеться у повідомленні.

Підозри повідомлені за ч.1 ст.438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

«Судді» призначали покарання у вигляді штрафів та адміністративного «видворення за межі РФ», а фактично з території АР Крим та Севастополя. Досудовим розслідуванням встановлено близько 40 аналогічних незаконних рішень про депортацію громадян України з території АР Крим.

Таким чином, підозрювані порушили закони та звичаї війни (ч.1 ст. 438 КК України), зокрема, норми міжнародного гуманітарного права, передбачені статтями 47, 49, 64, 67, 70 та 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та п.а ст.4 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I) від 8 червня 1977 року.

На даний час, підозрюваних оголошено в розшук.

Прокуратура АРК і Севастополя не повідомляє імена підозрюваних. За інформацією Центру журналістських розслідувань, підозри повідомлені «заступнику голови Евпаторийского горсуда Республики Крым» Олексію Нанарову і «судді» Галині Лобанової.