На 12 тисяч суд оштрафував чоловіка, який пропонував хабар, щоб уникнути штрафу за відсутність маски

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області оштрафував чоловіка, який пропонував хабар поліцейському, щоб уникнути штрафу за відсутність маски.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 18 грудня.

23 липня 2020 року  о пів десяту ранку в смт. Вороніж  чоловік сів на  рейсовий автобус  до міста Шостка та їхав в автобусі без маски. У Шостці  на зупинці до автобусу зайшли працівники поліції, побачили, що він  без захисної  маски та  запросили його  до відділку  поліції для складання протоколу за порушення ним карантинних заходів.

Чоловік визнав, що сам запропонував працівнику  поліції  12 тисяч гривень, щоб  не складали на нього протокол, бо знав, що  за таке  порушення дуже великі штрафи і злякався, що не може потім  цей штраф заплатити. Підтвердив, що працівники поліції  гроші у нього не вимагали і не прохали, він сам їм запропонував. У скоєному дуже розкаюється і обіцяв подібного більше не робити. 

Суд розглянув справу за короткою процедурою, оскільки обставини справи не оспорювалися.

Суд призначив мінімально можливе покарання – штраф у розмірі 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 тис. грн.

Чоловік у 2004 і 2010 роках судимий за розбій і грабіж.

Нагадаємо, що раніше за перебування у громадському місці, в тому числі транспорті, без маски в період карантину людей штрафували на 17 тис грн. З 21 листопада 2020 набув чинності закон, яким цей штраф знижено до 170-255 гривень.