У Туреччині опозиційному журналісту присудили понад 27 років в’язниці

Суд у Стамбулі засудив до 27 років і шести місяців ув’язнення колишнього головного редактора турецької газети Cumhuriyet Джана Дюндара за нібито сприяння терористичній групі та шпигунство.

Про це повідомляє zmina.info з посиланням на DW.

За даними видання, журналіста заочно засудили до 18 років та дев’яти місяців ув’язнення за шпигунство та ще до восьми років і дев’яти місяців за “допомогу терористичній групі”, яку нібито очолює мусульманський проповідник Фетхуллах Гюлен, який живе в США.

Суд також видав розпорядження про арешт Дюндара і зобов’язав журналіста сплатити 8200 лір (1073 долари США) заявникам судового розгляду – адвокатам Національного розвідувального управління та президенту Реджепу Таїпу Ердогану – і 7139 лір (934 долари США) до скарбниці для судових витрат.

Сам Дюндар із 2016 року проживає в Німеччині.

У 2015 році Джана Дюндара та ще одного його колегу засудили до п’яти  років в’язниці нібито за розголошення державної таємниці. У травні 2015 року він опублікував репортаж, у якому йшлося, що турецькі спецслужби постачали зброю повстанцям у Сирії. Він провів у камері попереднього ув’язнення три місяці, проте був звільнений з-під варти.

Під час слухання його справи Дюндар пережив замах на своє життя: його намагалися застрелити. Згодом Дюндар емігрував до Німеччини, де живе разом із дружиною. Турецька влада вимагає від уряду ФРН його екстрадиції.

У 2016 році Дюндар отримав Міжнародну премію свободи преси CPJ як визнання його роботи на тлі державних репресій.

23 грудня Комітет захисту журналістів виступив із заявою, де засудив політичний вирок опозиційному журналісту.

“Турецька влада знову показала, що використовуватиме всі наявні засоби для переслідування та погроз представникам преси. Ми засуджуємо сьогоднішній вирок журналісту Джану Дюндару і раді, що йому вдалося раніше безпечно виїхати з країни “, – заявила в Нью-Йорку Гульноза Саїд, координатор програм Європейського Союзу та Центральної Азії КЗЖ.