Командира військової частини ДБР підозрює у побитті бойового медика

Суд узяв під варту командира військової частини за підозрою у жорстокому побитті бойового медика. Підозрюваний вину не визнає. За матеріалами провадження, потерпілий під час несення служби вжив наркотики.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Краматорського міського суду від 26 грудня 2020 року.

За матеріалами досудового розслідування, 23 грудня 2020 року командир військової частини прибув до розташування взводного опорного пункту, який розташовується поблизу населеного пункту Опитне Ясинуватського району Донецької області, зустрівши підлеглого йому військовослужбовця. Командир вирішив, що підлеглий перебуває у стані наркотичного сп’яніння.

Через це командир обурився та почав наносити удари військовослужбовцю: ударом кулаком правої руки у район грудної клітини, штовхнув і повалив на землю, а надалі наніс не менш одного удару черевиком з високим берцем та кулаком правої руки в район брюшної порожнини. Від отриманих травм потрепілий потрапив в лікарню, де йому видалили селезінку.

Дії командира слідчі кваліфікували за частиною 4 статті 426–1 Кримінального кодексу України («Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень»).

На підтвердження обгрунтованості підозри слідчі надали суду протокол допиту свідків — працівників лікарні, які повідомила передала слова потерпілого, що його побив командир. Також, за словами лікарів, побитий говорив, що вжив «солі».

Крім цього, долучений протокол допиту військовослужбовця, який сказав, що чув, як командир висловлювався нецензурною лайкою. Чув хлопок. Чув, як командир батальйону викрикнув в бік потерпілого фразу «Ти опять!». Після цього, свідок бачив потерпілого, але не бачив у нього тілесних ушкоджень. Протокол допиту потерпілого, який вказує на командира.

Сам підозрюваний в судовому засіданні заперечував проти доводів клопотання, просив відмовити в його задоволенні, зазначивши, що тілесних ушкоджень потерпілому він не завдавав, переховуватися від слідства та впливати на свідків він не збирається.

Суд задовольнив клопотання слідчого ДБР про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та ухвалив утримувати підозрюваного на гауптвахті Донецького зонального відділу Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.

На ухвалу подана апеляційна скарга, розгляд планується 12 січня 2021 року.