Кримський татарин Ренат Сулейманов, засуджений на 4 роки у справі «Таблігі Джамаат», вийшов на свободу

Ренат Сулейманов, фото: Кримська солідарність

Сулейманов відбув весь термін незаконного ув’язнення в російській колонії. Він був засуджений за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ («Організація діяльності екстремістської організації»).

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Під вартою Сулейманов перебував з 2 жовтня 2017 року. Провину свою в суді Ренат Сулейманов не визнав і заявляв, що ні він, ні його однодумці не планували і не здійснювали ніяких дій, які могли б нести загрозу безпеці населення в Криму, а свої релігійні погляди не вважає кримінальними.

«Кожен мусульманин зобов’язаний закликати до релігії Аллаха. У частині екстремізму — я не підтримував його ні до арешту, ні зараз. І в цій частині я не згоден з висновками лінгвістичної експертизи», — звертався він до судді Сергія Погребняка на заключному судовому засіданні.

Провину кримського мусульманина обвинувачення доводило традиційними способами — показаннями прихованих свідків, лінгвістичної і релігієзнавчої експертизою, ісламської літературою і відеозаписом зборів.

Термін ув’язнення Ренат Сулейманов відбував у виправній колонії № 1 УФСІН Росії в Кабардино-Балкарській Республіці.

Четверо кримських татар — Ренат Сулейманов, Талят Абдурахманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв були заарештовані в жовтні 2017 року. Сулейманова визнали винним за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ і засудили до 4 років позбавлення волі. На думку слідства, він був організатором. Решту суд визнав винними за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ і засудив до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно. Сулейманов — єдиний, хто оскаржив вирок, однак апеляційний суд погодився з рішенням суду першої інстанції.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Рената Сулейманова політичним в’язням і вимагав його негайного звільнення, але на свободу чоловік вийшов тільки після закінчення повного терміну.

Нагадаємо:

  • 2 жовтня 2017 року в Криму російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Ренат Сулейманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв і Талят Абдурахманов. Російські ЗМІ з посиланням на «кримське управління ФСБ РФ» повідомили, що відомство «викрило в Криму екстремістів з організації «Таблігі Джамаат».
  • Чотирьох затриманих кримських татар відвезли в будівлю «Управління ФСБ РФ по Криму» в Сімферополі.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальні провадження і проводить розслідування за фактами незаконних обшуків і затримань кримських татар, проведених ФСБ 2 жовтня в окупованому Криму.