Суд покарав за заклики до захоплення влади пенсіонера, який підтримав мера Черкас у послабленні карантину

Івано-Франківський міський суд. Фото: пресслужба суду

Івано-Франківський міський суд затвердив угоду про визнання винуватості у справі про заклики до захоплення державної влади.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 січня.

У 2020 році у Фейсбуці на сторінці групи «Голос Прикарпаття» пенсіонер поширив коментар до статті «Я не можу дати об’єктивну оцінку ситуації, яка склалася в Черкасах, адже не живу в цьому місті. Але наведені… дані про смертність в области з різних причин і від коронавірусу (в Черкаській області від початку року померло близько 3500 осіб: 1500 від інсульту, інфаркту, 700 від онкозахворювань, 38 самогубств, 24 – в ДТП, і, зрозуміло, супутні захворювання, і 9 – від коронавірусу) не можуть залишати байдужим кожного національно свідомого українця, адже це – новий геноцид українського народу з далекоглядною і підступною фашистською метою винищення українців…».

Чоловік просив мера Черкас скликати Народне віче, а жителів інших міст їх підтримати.

«Інформаційно, так і збройно: на місцях, в усіх містах і селах України також скликаємо Народні Віча і приймаємо ухвали 1) підтримати черкащан, 2) оголосити акції непокори владі в Україні, 3) делегуємо своїх представників для участи у Всеукраїнському Народному Вічі, яке паралельно скликаємо в Києві і від імені якого у цілковитій відповідности з Конституцією України оголошуємо про розпуск Верховної Ради, створюємо Українську Визвольну Раду і передаємо їй всю повноту влади в Україні. Ударні бойові загони штурмом беруть Верховну Раду. Офіс президента та Уряд і розпочинають арешти Вальцмана-Порошенка», – писав він.

Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ дав висновок, що допис містить заклик не коритися владі, чинити активні дії проти влади, насильницьким способом захопити Верховну Раду, Офіс Президента та Уряд, що є закликом до насильницького захоплення державної влади.

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Прокурор і обвинувачений домовилися про покарання – 2 роки обмеження волі зі звільненням на випробувальний термін півтора року. Враховано щире каяття чоловіка, відсутність будь-яких негативних наслідків та матеріальної шкоди, активне сприяння в розкритті злочину.