Учасник бойових дій має сплатити 500 тисяч за те, що отримав компенсацію за підробленим документом

Чорнобаївський районний суд Черкаської області визнав учасника бойових дій винним у шахрайстві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 28 січня.

У березні 2018 року чоловік придбав у невстановленої слідством особи, завідомо підроблений документ – виписку з історії хвороби, видану Інститутом нейрохірургії академіка А.П. Ромоданова, що він перебував там на обстеженні та лікуванні, у відділенні позамозкових пухлин.

На підставі цієї довідки чоловіку встановлена II група інвалідності у зв’язку із захворюванням пов’язаним із захистом Батьківщини строком до 01.06.2021 та 65% ступеню втрати професійної працездатності.

За наказом військового комісара чоловіку виплачену на картку одноразову грошову допомогу в сумі 528 600 грн.

Чоловіка звинуватили у використанні завідомо підробленого документа та заволодінні чужим майном шляхом обману у великих розмірах.

Обвинувачений повністю визнав вину і обставини не оспорював. Підтвердив, що є учасником бойових дій та отримав травму голови. Коли оформляв документи на інвалідність, то до нього звернулися якісь люди і запропонували допомогу. Ці люди підробили виписку, на підставі якої він оформив інвалідність і одержав грошову допомогу. В інституті Ромоданова він насправді не лікувався. Люди, які робили виписку, повідомили йому, що надійдуть кошти на його рахунок, але на наступного дня, коли він зняв гроші, вони їх нібито забрали.

Суд призначив 3 роки позбавлення волі, звільнивши чоловіка від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік. Також суд стягує із засудженого збитки – 528 тис. 600 грн на користь держави в особі Міністерства оборони.

На рішення ще може бути подано апеляцію.