Кримські слідчі висунули обвинувачення ще одному “Свідку Єгови”

В окупованому Криму 30-річному мешканцю Керчі висунули обвинувачення через участь у діяльності релігійної організації “Свідки Єгови”, яка заборонена в РФ.

Про це повідомила Кримська правозахисна група.

“Слідчим відділом по місту Керчі встановлено, що з 2015 по 2017 рік чоловік брав безпосередню участь у проведених релігійною організацією “Свідків Єгови м. Керч” заходах як активний прихильник і послідовник громади”, – йдеться у повідомленні на сайті силовиків окупованого Криму.

Повідомляється, що стосовно керчанина порушено кримінальну справу за частиною 2 ст. 282 КК РФ.

На думку представників Кримської правозахисної групи, затриманим чоловіком є Артем Шаблій. Його заарештували 26 травня 2020 року після обшуків силовиками помешкань п’яти вірян “Свідків Єгови” у Керчі.

Експерт Кримської правозахисної групи, аналітик Олександр Сєдов розцінює подібні судові процеси одночасно як порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Раніше Кримська правозахисна група повідомляла, що під час обшуку силовики кілька годин тримали Шаблія на холоді роздягненим, в результаті чого він захворів. Крім того, його 4-річний син порізав ноги склом, вибитих силовиками вікон.

Нагадаємо:

  • 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав організацію «Управлінський центр Свідків Єгови» екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії. Також суд конфіскував майно релігійної організації.