Суд «умовно» покарав жінку, яка продавала людей у рабство

Кіровський районний суд Дніпра, фото: radiosvoboda.org

Обвинувачена шукала соціально вразливих людей, яким пропонувала роботу за невеликі гроші, харчування та проживання. У дійсності людям доводилося жити в сараях, грошей не отримували, працювати треба було по 14 годин на день. У справі троє потерпілих. Жінка вину визнала, але вирок ще не набрав законної сили.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок Кіровського районного суду в Дніпрі.

Епізод перший. За матеріалами кримінального провадження, обвинувачена за статтею 149 КК України «торгівля людьми», у квітні 2018 року біля «Слов’янського ринку» у Дніпрі зустріла знайомого чоловіка, якого почала вмовляти до роботи на сільському господарстві Дніпропетровської області.

Вона сказала, що за роботу той буде отримувати 800 гривень на місяць, матиме безкоштовне проживання та харчування. Отримавши згоду знайомого, вона зателефонувала невстановленим досудовим розслідуванням особам, яким передала чоловіка та отримала від них винагороду у розмірі близько 200 гривень — точна сума досудовим розслідуванням не встановлена.

Коли люди на Volkswagen привезли чоловіка до місця роботи в селі Днепрельстан (нині Панькове), Дніпропетровської областi, то закрили його у бараку з брудними матрацами на підлозі, повідомили, що тепер він тут буде жити, а робота починається з 6:00 ранку і до 20:00 вечора. Протягом наступного тижня невстановлені досудовим розслідуванням особи змушували чоловіка працювати на землі, за роботу не платили, не надавали час на відпочинок та їжу, постійно погрожували фізичним насильством.

20 квітня 2018 року чоловік втік з бараку, дістався до Дніпра, де звернувся до правоохоронних органів.

Епізод другий. У серпні того ж року обвинувачена Наталія Букур біля того ж ринку знайшла іншого чоловіка, який погодився на роботу із догляду за великою рогатою худобою. Йому не було де жити, а також чоловік мав другу групу інвалідності.

У свою чергу, чоловік відмовився від праці, коли побачив «роботодавців», які приїхали за ним на Mitsubishi Pajero. Але жінка допомогла заштовхати його в машину. За все це вона отримала гроші, але слідству не вдалося дізнатися скільки. Потерпілого відвезли в село Бузівка, Магдалинiвського району Дніпропетровської області, де помістили в сарай.

Наступні чотири місяці чоловіка експлуатували у роботі по догляду за крупною рогатою худобою, не платили, постійно погрожували фізичним насильством. Як зазначено у вироку, на господарстві були ще такі ж робітники. У грудні 2018 року чоловік вночі втік та звернувся до поліції.

Третій епізод — Букур працювала за вже описаною схемою. За чоловіком, який погодився на роботу, приїхали на ВАЗ 21099, та відвезли в село Ковпаківка Магдалинiвського району. Потерпілому вдалося втекти в той же день.

Під час судового засідання жінка визнала вину в повному обсязі. Суд визнав обставинами, що пом’якшують покарання, щире каяття та наявність захворювань. Суддя Олександр Смольняков призначив їй п’ять років основного покарання, яке пом’якшив до трьох років «умовного» терміну.

Читайте також:

  • Судді Слов’янського міськрайонного суду ухвалили вирок чоловіку, обвинуваченому у розбещенні неповнолітніх, торгівлі людьми та розповсюдженні порнографії. Період часу вчинення злочинів охоплює понад 10 років. У справі 12 потерпілих. Підсудний вину не визнав