Окупанти хочуть покарати 12 громадян України за «водну блокаду» Криму

Фото: dw.com

Так званий «віце-спікер» «парламенту» окупованого Росією Криму Юхим Фікс повідомив, що робоча парламентська група звернулася до ФСБ і слідкому РФ з проханням порушити кримінальну справу щодо 12 громадян України «за водну блокаду» півострова.

Про це він сказав на засіданні робочої групи в четвер, повідомляє ТАСС.

«Просимо провести процесуальну перевірку, порушити кримінальну справу щодо громадян Сенченка Андрія Владиленовича, Джемілєва Мустафи, Чубарова Рефата Абдурахмановича, Бабіна Бориса Володимировича, Порошенка Петра Олексійовича, Іслямова Ленура Едемовіча, Сташука Василя Андрійовича, Луценко Ігоря Вікторовича, Поросюка Володимира Зіновійовича, Путилова Андрія Станіславовича, Воробйова Олександра Степановича, Кравчука Леоніда Макаровича», – цитує Фікса агентство.

Слідком РФ і ФСБ просять порушити справи за статтями: “теракт”, “сприяння, публічні заклики та виправдання терористичної діяльності”, “організація терористичного співтовариства та участь у ньому”, “організація діяльності терористичних організацій”, “диверсія”, “екоцид”, “акт міжнародного тероризму”.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року так званий «голова Госсовєта Криму» Володимир Константинов заявив, що Крим буде судитися з Україною через перекриття Північно-Кримського каналу після окупації півострова Росією. Після цього в Криму почалася підготовка позову до України через водну блокаду, який планують подати в один з кримських «судів» в першому півріччі поточного року. При цьому попередні збитки від водної блокади півострова з боку України оцінюються в 1,5 трлн рублів.
  • 28 березня Константинов повідомив, що «влада» окупованого Криму має намір пред’явити позов за водну блокаду півострова українським політикам з Криму екснардепам Андрію Сенченку і голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, а також національному лідерові кримських татар, нардепу Мустафі Джемілєву. В «Госсовєтє»  також мають намір притягнути до відповідальності і 5-го президента України Петра Порошенка.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. Згодом на її місці була побудована капітальна дамба. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • У червні 2020 року Центр журналістських розслідувань повідомляв, що русло Північно-Кримського каналу у напрямку Армянська і Джанкоя на окупованому Росією Кримському півострові перебуває в аварійному стані і непридатне для використання.