Суддя Майдану Оксана Царевич повернулась на роботу до Печерського райсуду

Оксана Царевич, фото: pravda.com.ua

Суддя Царевич, яку нещодавно поновив на посаді Верховний суд, повернулась працювати до Печерського районного суду Києва. 

Її прізвище з’явилося на сайті Печерського районного суду Києва у списку суддів.

За даними проєкту Prosud, у Царевич закінчилися 5-річні повноваження судді – розгляд справ вона наразі здійснювати не буде. Але отримуватиме мінімум 60 тисяч грн на місяць.

Prosud пише, що Оксана Царевич засудила дев’ятьох людей, чий автомобілі “засвітилися” у поїздці Автомайдану в Межигірʼя 29 грудня 2013 року. Деяких водіїв насправді не було на цій акції, усі рапорти були сфальшовані, а на деяких не було навіть підпису співробітників ДАІ.

У червні 2020 року Шевченківський райсуд Києва визнав колишню суддю Печерського райсуду Оксану Царевич невинною у справі про незаконне позбавлення водійських прав активістів Автомайдану.

У 2016 році Вища рада юстиції схвалила звільнення за порушення присяги судді Печерського райсуду м.Києва Оксани Царевич.

У березні 2021 року Верховний Суд скасував указ експрезидента України Петра Порошенка про звільнення судді Печерського районного суду міста Києва Оксани Царевич.

Влітку минулого року Царевич визнали невинуватою в ухваленні неправосудних рішень щодо автомайданівців. Судді дослухалися до аргументів адвоката Царевич, який посилався на лист КМДА про те, що взимку 2013–2014 років жодна громадська організація не інформувала місто про акції протесту у вигляді автопробігу, а отже розповіді про переслідування Автомайдану фактично визнали безпідставними.