У Сумах суд виніс вирок у справі про наругу над могилою кіборга

Зарічний суд міста Суми ухвалив вирок за наругу над могилою Героя України Сергія Табали. Призначене покарання – 3 місяці арешту.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 квітня.

7 березня близько 13 год. 15 хв. чоловік, перебуваючи на Алеї Слави Центрального міського кладовища викрав червоно-чорний прапор «Добровольчого українського корпусу» з місця поховання. 12 березня на могилу прийшов дідусь загиблого, побачив, що прапора нема і викликав поліцію.

На відеозаписі з камер спостереження видно, що чоловік підійшов до могили Табали, зняв з держака прапор, заховав його до куртки, після чого залишив кладовище.

При цьому, поведінка чоловіка з моменту приходу його на кладовище, спрямованість дій та залишення кладовища одразу після викрадення прапору вказують, що він діяв з прямим умислом. У квартирі зловмисника вилучили той самий прапор.

У судовому засіданні чоловік не заперечував обставин викрадення прапора, але не визнавав того, що він це зробив умисно. У дідуся загиблого просив пробачення та говорив, що поважає пам’ять героїв і не знає, що на нього найшло і чому він так вчинив.

Обвинувачений раніше не судимий, на обліку в нарко- та псих- диспансерах не перебуває, за місцем мешкання характеризується позитивно.

Суд призначив покарання – 3 місяці арешту.

Червоно-чорний прапор повернули дідусю загиблого кіборга.

Сергій Табала – наймолодший «кіборг». 18-річний сумчанин загинув 2014 року під час оборони Донецького аеропорту. Про зникнення прапору з могили поліцію повідомив дідусь, який прийшов туди напередодні Дня українського добровольця. Поліція одразу розшукала підозрюваного. Ним виявився 49-річний місцевий житель. Чоловік раніше пояснював свій вчинок тим, що був у стані алкогольного сп’яніння і не розумів, що чинить.