Апеляційний суд не змінив запобіжний захід Медведчуку

Віктор Медведчук. Фото: Serhii Nuzhnenko, radiosvoboda.org

Київський апеляційний суд не змінив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваному у державній зраді Віктору Медведчуку. 

Суд відмовився задовольнити апеляційні скарги адвокатів Медведчука, які просили скасувати запобіжний захід, а також прокурорів, які хотіли тримання під вартою із альтернативою застави у 300 мільйонів гривень. Ухвала набрала законної сили. Медведчук буде перебувати під цілодобовим домашнім арештом до 10 липня 2021 року. 

Нагадаємо:

  • 11 травня 2021 року генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
  • Слідство вважає, що Медведчук, зокрема, домовлявся з державою-агресором РФ про перереєстрацію родовища «Глибока» на прикерченському шельфі в Чорному морі, що належить Україні. Також Медведчука підозрюють у державній зраді (передача агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).
  • 13 мая 2021 года Печерський райсуд Києва обрав для Віктора Медведчука запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня. Кум Володимира Путіна підозрюється у державній зраді та готуванні до порушення звичаїв війни, вчиненого у змові групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ст 438 КК України).
  • Редакція Bihus.Info отримала і проаналізувала записи розмов підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука з керівництвом Росії та бойовиками на Донбасі за 2014-2017 роки. У першій частині журналісти характеризують його відносини з президентом РФ Володимиром Путіним, президентом України Петром Порошенком та представниками так званих «ДНР» та «ЛНР».