Офіс генпрокурора та захист Медведчука подали скарги на обраний запобіжний захід

Віктор Медведчук. Фото: Serhii Nuzhnenko, radiosvoboda.org

Офіс генерального прокурора України оскаржив рішення Печерського районного суду Києва щодо застосування запобіжного заходу до народного депутата Віктора Медведчука у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Про це повідомили в коментарі Радіо Свобода у пресслужбі ОГП.

«Офіс генпрокурора вніс апеляцію на рішення Печерського районного суду щодо застосування запобіжного заходу до підозрюваного народного депутата у вигляді цілодобового домашнього арешту», – заявили в ОГП.

В Офісі генпрокурора додали, що прокурори наполягають на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів 930 тисяч гривень.

Народний депутат України Ренат Кузьмін у телеграм-каналі повідомив, що адвокати Віктора Медведчука також внесли апеляцію на рішення Печерського суду щодо застосування до Медведчука цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо:

  • 11 травня 2021 року генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
  • Слідство вважає, що Медведчук, зокрема, домовлявся з державою-агресором РФ про перереєстрацію родовища «Глибока» на прикерченському шельфі в Чорному морі, що належить Україні. Також Медведчука підозрюють у державній зраді (передача агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).
  • 13 мая 2021 года Печерський райсуд Києва обрав для Віктора Медведчука запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня. Кум Володимира Путіна підозрюється у державній зраді та готуванні до порушення звичаїв війни, вчиненого у змові групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ст 438 КК України).
  • Редакція Bihus.Info отримала і проаналізувала записи розмов підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука з керівництвом Росії та бойовиками на Донбасі за 2014-2017 роки. У першій частині журналісти характеризують його відносини з президентом РФ Володимиром Путіним, президентом України Петром Порошенком та представниками так званих «ДНР» та «ЛНР».