Колишня слідча поліції відсудила 900 тисяч за звинувачення у підпалі будинку суперниці 20 років тому

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області стягує колишній слідчі поліції 900 тисяч гривень моральної шкоди за дії правоохоронних органів.

Про це інформує «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 25 травня.

За матеріалами кримінальної справи, у 2002 році слідча поліції приревнувала свого цивільного чоловіка, який був директором бази відпочинку в смт Кирилівка, до іншої жінки – співробітниці бару. Слідча начебто переконала двох колишніх працівниць бази, що їх звільнили саме через нову коханку директора і підмовила спалити будинок суперниці.

За версією обвинувачення, слідча поліції сама вручила неповнолітнім дівчатам пляшки із бензином і дала гроші на таксі. Після спалення будинку зловмисниці були викриті і вказали на замовницю. Жінку звинуватили у знищенні чужого майна і втягненні неповнолітніх у злочинну діяльність.

Сама ж слідча провину не визнавала. В одному із вироків по цій справі зазначено, що вона відмовилась давати показання.

У 2010 році жінку засудили до 4 років 6 місяців позбавлення волі, звільнивши з випробуванням на один рік. Апеляція скасувала цей вирок. У 2012-му суд призначив 3 роки, звільнивши із випробуванням на 1 рік, виправдавши від втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, бо суд вирішив, що обвинувачена не знала віку дівчат. Але вирок знову скасували.

У 2013 році справу повернули на додаткове розслідування. У 2020-му жінка звернулася з заявою до прокуратури Запорізької області та дізналась, що кримінальне провадження закрито у зв’язку з відсутністю в її діях складу злочину.

Жінка подала позов про компенсацію, кажучи, що 12 років перебувала під слідством та судом, щодо неї обирались запобіжні заходи, вона утримувалась під вартою.

Позивачка вимушено покинула роботу слідчого, на посаді якого працювала більше 27 років, в ЗМІ щодо неї були розповсюджені відомості про її причетність до злочину, втрачено авторитет та довіру з боку колег по роботі, знайомих і оточення. Під час досудового розслідування вона була вагітною, що негативно відобразилося на пологах (зроблено кесарів розтин). Жінка більше трьох місяців провела під вартою, не бачила своїх неповнолітніх дітей, вирішувалось питання про направлення їх до інтернату, не бачила свою матір. Після звільнення зі слідчого відділу Мелітопольського ГУМВС, вона змушена була шукати іншу роботу для утримання сім’ї, мусила виїхати за кордон, де працювала і таким чином утримувала сім’ю, що змінило спосіб її життя.

Свої моральні страждання громадянка оцінила в 1,5 млн грн.

Суд присудив компенсацію із розрахунку 6000 тисяч гривень мінімальної заробітної плати ( на час розгляду справи) за 150 місяців під слідством і судом.