Кримський «суд» у Криму призначив фігуранту «справи Веджіє Кашка» Аметову компенсацію 190 тисяч рублів

Казим Аметов Фото: facebook.com/crimeansolidarity

«Железнодорожный райсуд Симферополя» в окупованому Криму визнав неналежними умови утримання під вартою Казима Аметова, колишнього фігуранта справи «Веджіє Кашка», і присудив виплатити йому компенсацію в розмірі 190 тисяч рублів.

Відповідне рішення за цивільним позовом Аметова до адміністрації СІЗО прийняла «суддя» Марія Домникова, пише Кримська правозахисна група.

Засідання проходило без участі слухачів, яких не пустили в будівлю «суду» під приводом обмежень, пов’язаних з короновірусною інфекцією.

Як повідомив після засідання адвокат Рустем Кямілєв, «суд» оголосив тільки вступну та резолютивну частину, тому поки захисту не ясно, з якої причини суд визначив розмір компенсації саме в таких цифрах.

При цьому Кямілєв зазначив, що в позові до слідчого ізолятора Кяміл вимагав компенсацію в розмірі 521 тисяч рублів. Також адвокат заявив, що Аметов має намір подавати на дане рішення апеляційну скаргу.

«Судакський міський суд» в окупованому Криму розглянув клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення Казима Аметова, засудженого за статтею 163 КК РФ в рамках так званої справи «Веджіє Кашка».

Нагадаємо:

  • 23 листопада 2017 року прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактами проведення російським силовиками незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка в окупованому Криму за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.162 (порушення недоторканності житла), ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України.
  • 4 жовтня 2018 року «Київський районний суд» Сімферополя обмежив до 23 жовтня термін ознайомлення з матеріалами «справи Веджіє Кашка» для його фігурантів.
  • 4 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя на 3 місяці продовжив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Асану Чапуху, Казіму Аметову, Бекіру Дегерменджі і Руслану Трубачу.