Кримський «суд» заочно призначив Едему Бекірову 7 років ув’язнення

Едем Бекіров в аеропорту «Бориспіль», Київ, 07.09.2019 Фото: president.gov.ua

Суддя так званого «Центрального районного суду Сімферополя» Сергій Деменок оголосив заочний вирок Едему Бекірову за обвинуваченням у зберіганні та транспортуванні боєприпасів і вибухівки.

Про це повідомляє кореспондент «Кримського процесу».

«Суд» визнав Едема Бекірова винним в зберіганні і транспортуванні боєприпасів і вибухових речовин. Згідно вироку, йому призначено покарання у вигляді семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму, а також виплати штрафу в розмірі 150 тисяч рублів.

Термін буде обчислюватися з моменту затримання Бекірова і з урахуванням часу, який він провів у слідчому ізоляторі на етапі досудового розслідування.

Адвокати на засідання не з’явилися, а вільних слухачів в будівлю суду не пустили, повідомивши, що немає місця. Про винесеному вироку адвокату Ладіну повідомила секретар судового засідання. На сайті «суду» в графіку немає інформації про час оголошення вироку. Захист вже заявив про намір оскаржити вирок в апеляції.

Нагадаємо:

  • 7 вересня 2019 року у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ. Серед 35 звільнених громадян Украіни був і Едем Бекіров.
  • 27 січня 2020 року у Росії слідчий слідчого управління ФСБ призупинив попереднє слідство у справі українських моряків.
  • 22 травня 2020 року в Криму «Центральний районний суд» Сімферополя оголосив в розшук Едема Бекірова, який був переданий 7 вересня 2019 року Україні в ході обміну утримуваних осіб з Росією. Кримінальну справу Бекірова було призупинено.