У Херсоні завершилося 4-місячне підготовче засідання у справі Тетяни Кузьміч

Тетяна Кузьміч з адвокатом Дмитром Кальоновим. Херсонський міський суд, 7 жовтня 2020 року. Фото: Петро Коберник, БСІ

Суд перейшов від стадії підготовчого судового засідання до розгляду кримінального провадження по суті. Далі справу слухатиме колегія з трьох суддів.
Також обвинувачена у державній зраді Тетяна Кузьміч скаржиться на електронний браслет, який нібито викликав в неї алергію, але пристрій поки не знімуть, оскільки діятиме запобіжний захід.

Про це повідомляє Бюро судової інформації, ІРС-Херсон з посиланням на пресслужбу Херсонського міського суду.

«Обвинувачена та її захисники заявили клопотання про колегіальний розгляд справи — у складі трьох суддів. Крім того, обвинуваченій було продовжено строки дії запобіжного заходу», — йдеться у повідомленні пресслужби суду.

Наступну дату судового засідання наразі не визначено, оскільки матеріали будуть передані до канцелярію суду для визначення складу колегії модулем автоматизованого розподілу.

Керівниця херсонської «Самооборони» Інна Усачова на своїй facebook-сторінці написала, що Кузьміч продовжено запобіжний захід до 3 серпня. Раніше за обвинувачену була внесена застава у розмірі понад 530 тисяч гривень, тож наразі Кузьміч має носити електронний браслет та не може спілкуватися зі свідками у справі.

«Між іншим Кузьміч наголошує, що їй треба на МРТ, тож дуже заважає браслет, котрий ще кілька засідань тому викликав у неї хронічну алергію», — пише Інна Усачова. «Під час судового засідання Кузьміч відмовилась від одного свого захисника: Андрія Кадочнікова. Тож тепер у справі лишається два адвокати Дмитро Кальонов та Світлана Новицька».

Херсонський міський суд отримав обвинувальний акт щодо Тетяни Кузьміч у лютому 2021 року. Станом на 3 червня, в Єдиному державному реєстрі судових рішень немає жодної ухвали в рамках кримінального провадження. Зокрема, немає ухвал про призначення підготовчого судового засідання та проведення судових засідань в закритому режимі.

Нагадаємо:

  • 20 серпня контррозвідники Служби безпеки України повідомили, що припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації.
  • Затриманою СБУ за підозрою у держзраді виявилась Тетяна Кузьміч, яка очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладає у Херсонській академії неперервної освіти.
  • Про її діяльність Кузьміч на гранти російських фондів Центр журналістських розслідувань розповідав у розслідуванні «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні». У розслідуванні Рустама Авдєєва, радіо Куреш та ЦЖР детально описана проросійська діяльність херсонських громадських організацій, які фінансуються російськими структурам — фондом «Русский мир» та «Россотрудничество». Зазначалось, що керівники та члени цих організації, як правило, працюють у сфері освіти та культури, поширюючи проросійські погляди серед школярів та студентів.