У Празі суд призначив 20 років ув’язнення чеху, який воював на боці «ЛНР»

Бойовик "ЛНР" з автоматом. Фото ілюстративне

Міський суд Праги призначив 20 років позбавлення волі громадянина Чехії Мартіну Кантору, який брав участь у бойових діях на Донбасі на стороні так званої «Луганської народної республіки». Вирок заочний, адже місцезнаходження Кантора невідомо.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на чеський ресурс Novinky.

32-річний Кантор визнаний винним за звинуваченнями у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі. Кантора судили заочно, оскільки він не повернувся з України до Чехії та і його місцезнаходження невідоме. Вирок не остаточний.

У 2015 році Кантор вилетів з Праги в Ростов-на-Дону, звідки потім дістався на Донбас. Там він, згідно з вироком, пройшов підготовку і став снайпером в армії «ЛНР». Дослужився до сержанта і брав участь в бойових діях.

«Як член розвідувально-диверсійної групи він особисто встановлював міни та гранатомети в районі лінії розмежування», — сказав прокурор Мартін Білі.

В ході судового процесу свідчили кілька експертів і свідків — друзі Кантора. Вони розказали, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на стороні проросійських сепаратистів і що він писав їм про свої успіхи в сепаратистської армії.

Один з друзів Кантора заявив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім він нібито отримав електронною поштою повідомлення про те, що Кантор мертвий, але підтвердити це не вдалося.

Нагадаємо:

  • У Чехії в ніч на 21 квітня Національний центр протидії організованій злочинності (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, в ході якої були затримані не менше п’яти чехів, які були членами воєнізованих формувань і, як підозрюють, воювали на Донбасі на стороні проросійських бойовиків. Вони працювали під контролем співробітників ГРУ, які працювали в російському посольстві в Празі.
  • Районний суд Праги взяв під варту трьох із п’яти обвинувачених, які, за версією слідства, брали участь в бойових діях на сході України на стороні бойовиків “ДНР”. Слідчі вважають обвинувачених терористами.