В Україні вперше продали в’язницю

Львівська виправна колонія №48, фото: radiosvoboda.org

Фонд державного майна продав у приватну власність за 377,5 млн гривень колонію № 48, яка знаходиться у Львові.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у facebook.

«Стартова ціна основного об’єкту — 132 млн 674 тис 303 грн. 55 копійок. Ціна продажу за результатами торгів — 377 млн 500 тисяч гривень. Зростання ціни на аукціоні — ледь не у три рази!», — написав міністр.

За даними «Економічної правди», Львівська колонія № 48 була заморожена ще наприкінці 2017 року. В аукціоні з приватизації взяли участь сім учасників. Переможцем стала львівська компанія ТОВ «ДЕВЕЛОПМЕНТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС».

Об’єкт приватизовували у два лоти. Перший — продана за 378 млн грн будівля у 10 хвилинах від центру Львова. Сукупна площа земельної ділянки становить близько 13 га. Другий лот продали за 30 млн грн зі збільшенням ціни у понад 8 разів зі стартових 3,39 млн грн.

Малюська нагадав, що розподіл виручених коштів відбуватиметься за принципом 30/70: 30 % піде до державного бюджету, 70 % — на будівництво нових в’язниць, які відповідають європейським стандартам.

Дмитро Сенниченко, очільник ФДМУ, додав, що цьогоріч також відбудуться аукціони великої приватизації, а першим на продаж виставлять «Об’єднану гірничо-хімічну компанію». Зазначається, що фонд завершив підготовку активу, приватизацію планують провести влітку. Наразі у фонді очікують на погодження умов аукціону Кабміном.