ВАКС призначив засідання в справі про конфіскацію грошей Киви за жомову яму

Ілля Кива, фото: slovoidilo.ua

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті справу про цивільну конфіскацію доходів, які отримав народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива від здачі в оренду жомової ями. Судове засідання відбудеться 27 липня о 10:00.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Адвокати Киви просили зупинити розгляд справи на час розгляду іншої справи про жомову яму. Ще з 2014 року депутат від ОПЗЖ нібито бореться за яму в полтавському суді з Юлією Павелко, її реальною власницею.

Але судді відмовили у задоволенні цього клопотання і призначили справу до судового розгляду. При цьому визначили також порядок дослідження доказів: спершу вивчатимуть письмові докази, потім електронні докази (зокрема диски з інформацією), далі переглянуть відеозапис, який долучила САП, а наприкінці перейдуть до допиту двох свідків (представників товариств, які були і є користувачами жомової ями).

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд стягнути з Киви 1,25 мільйона гривень доходу, які депутат від ОПЗЖ отримав за нібито здачу в оренду жомової ями. Прокурори вважають, що депутат передавав яму в оренду незаконно, оскільки він взагалі не є її власником.

Це перша справа щодо розгляду позову САП про цивільну конфіскацію необґрунтованих активів, яку передали до суду.