Верховний Суд відмовив у передачі справи про тортури в «Ізоляції» з Покровська до Києва

Касаційний кримінальний суд

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув ухвалу Красноармійського міськрайонного суду про перенесення розгляду кримінального провадження про тортури в секретній в’язниці проросійських бойовиків на Донбасі «Ізоляція». Передати справу на розгляд до суду в Києві просили дев’ять осіб, які є потерпілими у провадженні.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу від 19 серпня 2021 року.

У Верховному Суді вирішили, що Красноармійський міськрайонний суд порушив передбачений у КПК принцип інстанційності при вирішенні питання про зміну підсудності. Тобто направляти клопотання про зміну підсудності до ВС мав не місцевий, а апеляційний суд.

Крім того, на адресу Верховного Суду клопотання від потерпілих про зміну підсудності не надходили, як це передбачено нормою кримінального процесуального закону.

12 серпня 2021 року дев’ятеро потерпілих у кримінальному провадженні щодо катувань в «Ізоляції» попросили перенести судовий розгляд з Покровська у Донецькій області до Києва.

Обвинувачений Євген Бражников та його адвокат Віталій Гончаров заперечили проти задоволення клопотання, пояснивши свою позицію тим, що Верховний суд вже двічі відмовляв прокуратурі в проханні перевести справу з Покровська до Києва.

Нагадаємо:

  • У березні 2020 року Євгену Бражникову було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації та порушенні законів і звичаїв війни — через жорстоке поводження з ув’язненими донецького концтабору «Ізоляція». Кримінальне провадження відкрито за заявами частини звільнених політичних бранців. Вони розповіли, що ув’язнений Бражников нібито користувався лояльністю адміністрації та брав участь у катуванні утримуваних там людей.
  • Підозрюваний Бражников не погоджується з інкримінованими йому злочинами. Через суд він ініціював відкриття кримінальних проваджень щодо потерпілих та свідків в його справі через те, що ці люди нібито дають неправдиві свідчення.
  • Роман Циб, начальник відділу Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора повідомив, що найближчим часом «справа Бражникова» буде скерована до суду. Строк досудового розслідування спливає 4 березня 2021 року.
  • Детально про справу та позиції сторін можна дізнатися з матеріалу Центру журналістських розслідувань «Що відбулося за рік у справі «катів «Ізоляції».