Чоловіка, який зламав палець на пам’ятнику Революції Гідності, покарали умовно

Фото: Судовий репортер

Корольовський районний суд Житомира засудив чоловіка за руйнування пам’ятника, спорудженого в пам’ять учасників Революції Гідності.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 17 вересня.

14 березня 2021 року близько 9 години ранку, перебуваючи на майдані імені Корольова, громадянин помітив на фасаді будівлі Житомирської ОДА пам’ятник учасникам Революції Гідності — архітектурно художню композицію «Герої не вмирають». З допомогою брущатки він тричі вдарив по пальцю скульптури людини і перестав бити, коли палець на пам’ятнику зламався.

У суді чоловік пояснив, що його обурив вигляд пам’ятника збоку, при цьому він розумів, що знак є пам’ятником учасникам Революції Гідності. Хотів зайти до міського голови та поговорити з ним з приводу пам’ятника, проте охорона відмовила, бо вихідний день. На запитання суду уточнив, що перехожі з приводу його дій зауважень не робили.

Свою вину підсудний не заперечував. Він погодився відшкодувати Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА 20 400 грн збитків. Ця сума стягується за рішенням суду.

Суд призначив 3 роки обмеження волі, але звільнив чоловіка від відбуття покарання з випробувальним строком 2 роки.

Про засудженого відомо, що він раніше несудимий, неофіційно працює кухарем, неодружений, на утриманні має неповнолітню доньку.

Пам’ятник у Житомирі встановили 23 серпня 2017 року. Він переміг в онлайн-конкурсі серед 17-ти пропозицій.