В ООН повідомляють про порушення права на справедливий суд в Криму у справах Чубарова та Джемілєва

Росія з порушенням принципу законності переслідувала Голову Меджлісу Рефата Чубарова за дії, які «передували запровадженню на півострові правової бази Російської Федерації». Окупаційний «Верховний суд Криму» призначив йому шість років позбавлення волі.

Про це йдеться в доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, передає zmina.info. Документ охоплює звітний період з 1 лютого до 31 липня 2021 року.

«Справедливість судового розгляду обвинуваченого була ще більше підірвана свавільним відводом його приватного адвоката, що може дорівнювати порушенню права мати обраного ним самим захисника», — мовиться в доповіді.

Також Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало три випадки переслідування in absentia кримськотатарських чоловіків, які проживають на материковій Україні і яких Росія вважає противниками окупації. В ООН також серйозно стурбовані правом обвинувачених на справедливий судовий розгляд у цих справах.

Так, до прикладу, в одному судовому провадженні за відсутності підсудного (in absentia) — колишній голова Меджлісу і видатний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв — він не зміг бути присутнім, оскільки російська влада заборонила йому в’їзд до Криму до 2034 року.

Нагадаємо:

  • 23 березня 2020 року в Криму «кримське управління Слідкому РФ» порушило кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за нібито «організацію масових заворушень» (ч.1 ст. 212 КК РФ) під час проведення проукраїнського мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради АРК.
  • 1 квітня 2020 року «кримське управління Следкома РФ» заочно пред’явило обвинувачення Чубарову в організації масових заворушень і закликах до «порушення територіальної цілісності РФ» на мітингу 26 лютого 2014 року.
  • 23 липня 2020 року в «Верховному суді Криму» почався розгляд по суті кримінальної «справи» щодо Рефата Чубарова.
  • 1 червня 2021 року так званий «Верховний суд Криму» оголосив вирок заочний вирок лідеру Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову у справі щодо організації «масових заворушень» 26 лютого 2014 року.