«Добивав поранених»: СБУ заявляє про затримання бойовика «ДНР» у київському хостелі

Контррозвідники СБУ затримали у Києві бойовика так званої «ДНР», який з 2014 року воював проти України та ліквідовував поранених у бою військовослужбовців сил АТО.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Бойовика затримали в одному з хостелів Києва, де він знаходився після приїзду з окупованого Криму. За даними досудового розслідування, у 2014 році чоловік приєднався до лав бойовиків. Крім участі у незаконних збройних формуваннях, СБУ стверджує, що затриманий проводив розвідку для здійснення артилерійських обстрілів позицій Збройних Сил України.

«Брав участь на стороні «ДНР», в «Оплоті». Був навідником. Стріляли в сторону України. Поранених добивав. Каюся», — говорить затриманий в опублікованому СБУ відеоролику.

Наразі слідчі органів безпеки повідомили затриманому про підозру у вчиненні злочину. За рішенням суду йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. СБУ повідомляє, що тривають слідчі дії в межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 258–3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України.

Максим Тимочко, адвокат УГСПЛ вважає, що з часом кваліфікація може бути змінена, адже діяння містить ознаки воєнного злочину.

«Я думаю, що така попередня кваліфікація могла існувати. Станом на зараз, якщо затриманий говорить про те, що він ліквідував поранених українських військових, слідчі мають перевірити його твердження. Загалом, такі ситуації слід кваліфікувати як воєнний злочин, тобто за статтею 438 КК України. Вбивство полонених означає вбивство особи, що перебуває під захистом Міжнародного гуманітарного права. Полонені перебувають під таким захистом, незалежно від того якого роду конфлікт: міжнародний чи неміжнародний. У цій ситуації це скоріше воєнний злочин», — сказав Максим Тимочко, адвокат УГСПЛ.

В УГСПЛ діє Центр Документування, який фіксує воєнні злочини, зокрема і позасудові страти комбатантів. За словами Максима Тимочка, Центр вже зафіксував десятки таких випадків, матеріали щодо частини з них передані в Міжнародний кримінальний суд.

Вбивство пораненого військового — це порушення ст. 13 Конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, ст. 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12.08.1949, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І) від 08.06.1977.