12 років колонії: Верховний суд України залишив у силі вирок кримському судді Берещанському

Верховний суд України залишив у силі вирок колишньому судді Ялтинського міського суду АР Крим Юрію Берещанському. Він засуджений за вчинення державної зради до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. 

Суд визнав Берещанського винним у державній зраді, повідомляє прес-служба Верховного суду України.

Так, суддя Ялтинського міськсуду Юрій Берещанський у березні-листопаді 2014 року перейшов на службу до Росії, забезпечував становлення та зміцнення окупаційної влади РФ, оскільки брав безпосереднью участь в утворенні та функціонуванні незаконно створених російських окупаційних органів в Криму.

Як суддя так званого «Ялтинського міського суду Республіки Крим Російської Федерації» Берещанський виконував функції представника окупаційної судової влади держави-агресора з метою недопущення контролю української влади на території Криму.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, загалом на судовому розгляді та на стадії досудового розслідування знаходяться понад 300 кримінальних проваджень за фактом державної зради суддів.

Нагадаємо:

  • В січні 2021 року Святошинський райсуд Києва заочно засудив за державну зраду до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  • В квітні 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.