Суд у Києві засудив ексдиректора кримських “держпідприємств” окупантів до 4 років умовно

Шевченківський районний суд Києва виніс вирок директору “державних компаній” в Криму, які були незаконно створені окупантами на базі вкрадених в України кримських філій державних підприємств. Колишнього директора «Крымдорсвязь» та «Севастопольское МППЖТ» Володимира Грібанова засуджено до  4 років позбавлення волі з іспитовим терміном – 2 роки.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок суду.

За матеріалами слідства, засуджений Володимир Грібанов у 2015-2016 роках очолював «ГУП РК «Крымдорсвязь», яке було створено окупантами замість вкраденого в України «Кримського вузла дорожнього зв`язку» державного підприємства «Укрдорзв`язок», яке до окупації займалося серед іншого обслуговуванням стратегічних об`єктів України.

На посаді директора засуджений виконував управлінські функції та керував майном, що належить Україні та яке було захоплено під час окупації. А також займався облаштуванням дорожньої інфраструктури Криму.

На початку 2017 року обвинувачений очолив «ГУП «Севастопольское межотраслевое предприятие промышленного железнодорожного транспорта». Підприємство було незаконно створено окупантами на базі Севастопольської філії ПрАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» міністерства інфраструктури України. Воно в Криму серед іншого займалося забезпеченням військових частин Збройних сил України.

На посаді директора «ГУП «Севастопольское МППЖТ» Володимир Грібанов уклав контракт з управлінням Чорноморського флоту РФ про надання у користування залізничних колій. Таким чином матеріально забезпечував військову частину РФ на території окупованого нею Криму.

Суд визнав обвинувачуваного винним за ч.1 ст. 110-2 Кримінального кодексу України – Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни меж території або державного кордону України.

Засуджений визнав свою вину та 20 вересня уклав угоду зі слідством.

«Прокурор в судовому засіданні наполягав на затвердженні угоди про визнання винуватості, зауваживши про важливість тих показань, які надавав обвинувачений щодо викривання інших осіб у їх кримінальній діяльності, вказав, що укладення угоди є важливим в інтересах держави, та на активне сприяння обвинуваченим у розкритті вчиненого ним злочину та протиправній діяльності інших осіб», – сказано у рішенні суду.

Шевченківський районний суд Києва затвердив угоду та призначив Володимиру Грібанову покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, з іспитовим терміном – 2 роки. Засудженого також позбавлено права обіймати посади, пов`язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій на підприємствах залізничного транспорту строком на 2 роки.

Засуджений за роботу на окупантів Володимир Грібанов є громадянином Росії. Понад рік тому він заснував у Києві ТОВ “Масго девелопмент”, що згідно реєстру юридичних осіб, спеціалізується на комп’ютерному програмуванні, а також займається науковими дослідженнями та консультуванням з питань інформатизації та комерції.