Заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов подав касаційну скаргу на свій арешт

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Адвокат затриманого в Криму першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова Микола Полозов подав касаційну скаргу на рішення «суду» про перебування підзахисного під вартою.

Про це Микола Полозов повідомив у Facebook.

«Захист Нарімана Джелялова подав касаційну скаргу на рішення Київського районного суду Сімферополя від 6 вересня про обрання проти Нарімана запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Також було оскаржено постанову судді Верховного суду Криму про призначення судового засідання апеляційної інстанції у закритому режимі та апеляційну постанову Верховного суду Криму про зміну ухвали суду першої інстанції», — написав Полозов.

Також адвокат зазначив, що після отримання рішення касації не залишиться ніяких перешкод для оскарження арешту Джеляла в Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 року в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок та затримали Асана Ахтемова. 4 вересня 2021 року співробітники ФСБ вранці провели в селі Першотравневе Сімферопольського району обшук у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Джелялова до 4 листопада. 28 жовтня  продовжив арешт до 23 січня 2022 року.
  • 23 вересня слідство ФСБ звинуватило Джелялова. у скоєнні диверсії у складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання — від 12 до 20 років позбавлення волі). І за ч. 4 ст. 222.1 КК РФ — незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи (покарання — від 10 до 15 років позбавлення волі).