Прокуратура вимагає довічне для усіх причетних до збиття пасажирського рейсу MH17

Radiosvoboda.org. На місці падіння уламків літака рейсу MH17, Донецька область, липень 2014 року

Прокуратура просить покарати довічним позбавленням волі усіх чотирьох осіб, яких судять за причетність до збиття пасажирського рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у небі над Донбасом у липні 2014 року.

Про це повідомляє нідерландське агентство NOS.

Сторона звинувачення заявила: Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов та Леонід Харченко несуть повну відповідальність за збиття MH17, попри те, що фізично не були присутні під час запуску ракети “Бук”. А також: те, що четверо обвинувачених мали на меті збити український військовий літак, а не міжнародний рейс, не змінює суті звинувачень – тому що підозрювані мали враховувати, що повітряний простір не був закритий для цивільної авіації.

Підозрювані застосували “невибіркове, сплановане і байдуже насильство”, що призвело до загибелі невинних людей і трагедії для сотень родин.

Обвинувальний висновок зачитували протягом трьох днів. Рішення суду у справі очікується не раніше осені 2022 року.

Нагадаємо:

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що у пасажирський лайнер випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети.