СБУ повідомила про підозру керівнику російської ПВК “Вагнер”

Служба безпеки України повідомили про підозру керівнику російської приватної військової компанії “Вагнер”, який командував бойовими діями проти сил АТО під Дебальцевим. Про підозру повідомлено заочно.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

«Підозрюваним є російський громадянин, який очолив ПВК для здійснення прихованих військових операцій РФ. Встановлено, що у період із липня 2014-го до березня 2015 року він перебував на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. Причому зловмисник діяв за попередньою змовою із високопосадовцями Збройних сил РФ та під їхнім контролем”, – йдеться у повідомленні.

За даними видання “Українська правда”, ймовірно, мова йде про Дмитра Уткіна.

Підозрюваний командував підпорядкованими йому підрозділами бойовиків ПВК “Вагнер”, які спільно з підрозділами регулярних військ РФ та незаконних збройних формувань вели бойові дії проти Збройних сил України.

Задокументовано факти інтенсивного обстрілу бойовиками “Вагнера” українських позицій на Дебальцевському напрямку. Згідно з отриманими даними, у цих боях учасники ПВК зазнали значних втрат через відсіч підрозділами ЗСУ.

За інформацією слідства, під час перебування на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, керівник ворожого угруповання координував свої дії з колишнім командувачем 2-го армійського корпусу РФ. На підставі одержаних доказів протиправної діяльності, зловмисник підозрюється у вчиненні злочинів за:

– ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

– ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Наразі триває досудове розслідування. Вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у міжнародний розшук для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти державної безпеки України“.

ПВК “Вагнер” було створено 2013 року. Відтоді найманці брали участь у низці військових конфліктів у світі, зокрема й на Донбасі. За даними СБУ, “вагнерівці” причетні до збиття українського військово-транспортного літака Іл-76 над Луганськом у червні 2014 року та, ймовірно, брали участь у боях за Дебальцеве в лютому 2015-го.