Агента «ДНР», який намагався спалити храм УПЦ, засудили до 7 років в’язниці

Громадянина України, який у 2019 році намагався підпалити храм УПЦ на Запоріжжі, засуджено до 7 рокыв позбавлення волі. Зловмисник діяв за завданням і чіткою координацією «спецслужб» так званої «ДНР». 

Про це повідомляє Служба безпеки Украни.

У ході слідства було встановлено, що бойовики терористичної організації «ДНР» напередодні надання Томосу Православній церкві України намагалися спровокувати конфлікт на релігійному ґрунті.

“За наявними даними, псевдоспецслужба терористів підшукала мешканця Запоріжжя, який за 30 тис. грн погодився вчинити злочин – організувати підпал храму Апостола Івана Богослова, що належить УПЦ. Однією з ключових вимог було розповсюдження у ЗМІ відео пожежі, яка б мала трактуватися як напад на місцеву церковну громаду УПЦ мирян новоствореної Православної церкви України”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Організатор злочину та його спільники були затримані співробітниками СБУ під час спроби підпалу храму.

Суд визнав винним організатора підпалу за ч. 2 ст. 15 (замах на кримінальне правопорушення), ч. 3 ст. 27 та ч. 2 ст. 258 (закінчений замах на організацію вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України і виніс вирок – 7 років позбавлення волі.