ДБР закрило справу про ймовірну недбалість правоохоронців у справі Гандзюк

Державне бюро розслідувань закрило кримінальне провадження щодо ймовірної службової недбалості працівників поліції Херсонської області, які першочергово розслідували напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, яка пізніше померла в лікарні, і, ймовірно, могли сприяти втечі обвинуваченого Олексія Левіна з України.

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на відповідь ДБР на інформаційний запит.

Раніше правоохоронці заявляли, що відкрили провадження за статтею 367 ККУ (службова недбалість) щодо працівників Нацполіції Херсонської області.

«Після проведення необхідних та достатніх для ухвалення законного рішення слідчих (розшукових) дій, це провадження було закрите», — йдеться у відповіді ДБР на запит.

Серед ймовірних виявів недбалості — затримання Миколи Новікова, якого правоохоронці назвали винним, а потім звільнили після того, як журналісти надали його алібі.

«Попередити організатора нападу з літром сірчаної кислоти та порадити йому втікати за кордон — це не недбалість поліції. «Загубити» потрібні докази вини замовників і не передати з поліції до СБУ — це не недбалість поліції. Затримувати «стрілочника», вішати на нього всю вину за напад і вимагати вибачень від активістів — не недбалість поліції. «Переховувати» своїх колег-правоохоронців, які зливали справу — не недбалість поліції», — пишуть активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» у facebook.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком. 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу.
  • 27 квітня 2020 року СБУ заявила про завершення досудового розслідування у провадженні за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї ж ради Олексія Левіна в організації нападу на Гандзюк.
  • Адвокат Закревська заявила, що Офіс генпрокурора відмовився збирати докази проти Мангера і Левіна в організації нападу на Гандзюк, а потім раптово завершив розслідування.
  • Про подробиці розслідування нападу на Катерину Гандзюк читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Чому завершення слідства у справі Гандзюк схоже на «злив».
  • 17 жовтня 2020 року Приморський райсуд Одеси визнав Ігоря Павловського винним у приховуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк та призначив йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік (1 рік умовно).