Окупаційного “суддю”, який виносив “вирок” заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову, судитимуть заочно

У Києві заочно судитимуть окупаційного кримського “суддю” Андрія Кулішова, який у 2017 році незаконно засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років колонії. За державну зраду йому загрожує від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.

Про це повідомляє Прокуратура АРК та Севастополя.

У 2017 році, «суддя» Андрій Кулішов розглядав «обвинувальний акт» відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова за фактом його виступу в прямому ефірі українського телеканалу «АТR» та, нібито, “закликів до порушення територіальної цілісності РФ”.
“Під час розгляду «справи», суддя незаконно керувався кримінальним та кримінально-процесуальним законодавством Російської Федерації. Також проігнорував ряд доказів, що спростовували висунуте обвинувачення, у тому числі висновки експерта та спеціаліста, де зазначалось, що вказана публікація «не може сприяти порушенню територіальної цілісності РФ». Вказані дії свідчать про позбавлення права заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу на справедливий судовий процес, що є серйозним порушенням ст. 64 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року”, – повідомили у прокуратурі.
В порядку спеціального досудового розслідування прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно “судді” Кулішова за фактом державної зради (ст. 111 КК України). Наразі справа перебуває на розгляді у Шевченківському районному суді м. Києва.
Нагадаємо:
  • 11 вересня 2017 року «Верховний суд Республіки Крим» засудив заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Його звинуватили в «організації масових заворушень» під час мітингу біля Верховної Ради АРК за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року, напередодні окупації Криму Росією.
  • 27 вересня 2017 року в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні і на 2 роки заборонив займатися публічною діяльністю. в закликах «до порушення територіальної цілісності РФ». Кримськотатарські активісти опублікували відео, зняте в залі «Сімферопольського районного суду», на якому показані обличчя людей, які обвинувачували і виносили вирок Умерову.
  • 25 жовтня засуджених окупантами в Криму Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза видали Туреччині. 27 жовтня Умеров і Чийгоз прилетіли з Анкари до Києва. Заступники голови Меджлісу зустрілися з президентом України Петром Порошенко, який нагородив їх орденами «За заслуги». Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Умеров і Чийгоз будуть жити і працювати в Києві.