Першого заступника Меджлісу Джелялова окупанти утримують в умовах жорсткої ізоляції від зовнішнього світу

1-й заступник голови Меджлісу Наріман Джелял Фото: RFL/RL

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, якого окупаційна “влада” підозрює у нібито “диверсії”, утримується в СІЗО Сімферополя в умовах жорсткої ізоляції від зовнішнього світу. 

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

Полозов зустрівся з Наріманом Джеляловим 19 січня.

«Кілька годин ми обговорювали у маленькому приміщенні – слідчому кабінеті майбутній судовий процес, а також умови утримання Нарімана. Крім того, я повідомив йому останні новини про події у Криму та у світі. Наріман так само перебуває в найжорстокішій ізоляції від зовнішнього світу. Ні газет, ні радіо, ні телевізора не має. За місяць йому передали лише п’ять листів (попри те, що у СІЗО у цензорів лежить величезна пачка з десятків, якщо не сотні листів, які йому надіслали друзі, знайомі та просто небайдужі люди)», – написав Полозов.

За його словами, окупаційна влада в Криму намагається «заглушити голос Нарімана, тотально ізолювати його. Зробити вигляд, ніби його немає».

«У ці тривалі вихідні Наріман багато читав, на щастя книги з тюремної бібліотеки йому все ще дозволяють читати. А також посилено готувався до майбутнього процесу. Повідомив, що проблему з опаленням у камері загалом вирішили та додатково видали обігрівач. Кілька днів тому центральне опалення ненадовго вимикали, тут він і знадобився. В іншому, у його тюремному побуті все без істотних змін», – додав адвокат.

«Верховний суд Криму» призначив слухання з розгляду апеляційних скарг захисту на останнє продовження запобіжного заходу Джелялову на 14:00 25 січня.

Як повідомлялось, 22 грудня 2021 року в Криму «Київський районний суд» Сімферополя продовжив до 23 лютого 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких ФСБ обинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася у селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 року в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок та затримали Асана Ахтемова. 4 вересня 2021 року співробітники ФСБ вранці провели в селі Першотравневе Сімферопольського району обшук у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Джелялова до 4 листопада. 28 жовтня  продовжив арешт до 23 січня 2022 року.
  • 23 вересня слідство ФСБ звинуватило Джелялова. у скоєнні диверсії у складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання — від 12 до 20 років позбавлення волі). І за ч. 4 ст. 222.1 КК РФ — незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи (покарання — від 10 до 15 років позбавлення волі).