Суд рекомендував обвинувачуваному у нанесенні тілесних ушкоджень прочитати дитячу книгу

Малиновський районний суд Одеси виніс вирок 35-річному чоловіку. Його визнано винним у скоєні кримінального проступку за ляпас незнайомцю. Обвинувачений має сплатити штраф та окрім цього суддя Олександр Гарський рекомендував прочитати йому дитячий роман “Поліанна” авторки Елеонор Портер.

Про це повідомляє Державна судова адміністрація з посиланням на рішення суду.

За матеріалами справи, обвинувачений влітку 2020 року наніс легкі тілесні ушкодження незнайомцу, з яким сперечалася його дружина. Жінка зателефонувала обвинуваченому зі скаргами на чоловіка, який подряпав її автівку, підсудний приїхав на місце та вдарив кривдника. Потерпілий упав на землю та подряпав лікті.

Судом дії чоловіка кваліфіковано за частиною 1 статтею 125 КК України, за кваліфікуючими ознаками: умисне легке тілесне ушкодження. Головуючий суддя Олександр Гарський взяв до уваги те, що підозрюваний визнав свою провину і наголосив, що обвинувачений “застосував фізичну силу майже інстинктивно”. А події, які сталися з його дружиною, “стосувались звичайного людського непорозуміння”.

Суд визнав чоловіка винним у скоєні кримінального проступку, оштрафував на 850 гривень та рекомендував прочитати роман Елеонор Портер “Полліана”.

“Враховуючи, що Закон не дозволяє встановлювати додаткові покарання або обов`язки, як частину покарання під час призначення основного покарання у вигляді штрафу, суд вважає за необхідне рекомендувати обвинуваченому звернути увагу на власне відношення до життя та критично оцінивши всі наслідки скоєного, приділити увагу власному інтелектуальному розвитку у напрямку доброзичливих відносин до іншої людини. … Суд вважає за необхідне рекомендувати обвинуваченому прочитати роман американської письменниці Елеонор Портер «Полліана», який хоча і є дитячим, але за змістом настільки духовно великий, що здатен навчити усіх дорослих радіти дрібницям, бути добрішим і щасливішим незалежно від складних життєвих обставин”, – йдеться у рішенні суду.

У жовтні суддя Олександр Гарський, розглядаючи справу про крадіжку автомагнітоли та динаміків з автомобіля двома чоловіками 19 та 23 років. Суддя замість трьох років позбавлення волі, які вимагало звинувачення, присудив злодіям рік читання повчальної художньої літератури. Зокрема, читати “Біле ікло” Джека Лондона, “Пригоди Тома Сойєра” Марка Твена та “Минають дні, минають ночі” Тараса Шевченка.