У Чехії ексвійськового засудили до 21 року ув’язнення за участь у бойових діях на Донбасі проти України

4 січня Міський суд Праги заочно засудив до 21 року позбавлення волі колишнього чеського військового – 44-річного Мартіна Сукупа. З 2014 року він воював на Донбасі проти України, у складі терористичного угрупування «ДНР» командував танковою ротою. Наразі засуджений преховується на окупованих територіях.

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс на своїй сторінці у Facebook.

«Ще один чеський бойовик засуджений за участь у військових діях проти України. Сьогодні міський суд у Празі засудив до 21 року позбавлення волі колишнього чеського військового Мартіна Сукупа, який з 2014 року воює у складі російсько-терористичних військ на сході України. Кваліфікація вже традиційна для подібних справ у Чехії – скоєння терористичного акту в складі організованого терористичного угрупування «ДНР» з метою підриву територіальної цілісності і суверенітету України», – написав Перебийніс.

Він зазначив, що вирок поки що заочний, оскільки Сукуп все ще переховується на окупованих Росією територіях Донбасу.

«За наявною інформацією, М.Сукуп командував танковою ротою російсько-терористичних військ, в тому числі під час боїв у Іловайську та Дебальцевому. Судячи з усього, на його руках кров багатьох українських захисників. Дуже сподіваюся, що правосуддя – в його будь-якому вигляді – так чи інакше цього любителя «руского міра» наздожене», – додав посол.

Як пише чеське видання Novinky.cz, голова судової колегії Сільвія Слепічкова зазначила, що присутність Сукупа на Донбасі підтверджують численні покази свідків, його активність і фото у соцмережах та публікації в українських ЗМІ. За її словами, як обтяжуючу обставину суд врахував те, що Сукуп зловжив своїми командирськими навичками, які набув у чеській армії, та той факт, що він брав участь в бойових діях на Донбасі більш активніше, ніж інші обвинувачені за аналогічними справами.

Адвокат Сукупа Клара Тврда одразу після оголошення вироку заявила про подання апеляції на нього. Вона вважає, що пости у соцмережах та публікації у ЗМІ не є достатніми доказами активної участі Сукупа у бойових діях, хоча й доведене його перебування у цей час на території Донбасу, контрольованій бойовиками.

За інформацією видання, Сукуп був звільнений з чеської армії у 1997 році. Він зізнався одному свідку, що його нібито оголосили ворогом держави, бо він не погодився із вступом Чехії до НАТО. Проте, за словами прокурора, Сукупа було звільнено з армії у зв’язку з його побічною комерційною діяльністю.

Як повідомлялось, у червні Міський суд Праги заочно призначив 20 років позбавлення волі громадянина Чехії Мартіну Кантору, який брав участь у бойових діях на Донбасі на стороні так званої «Луганської народної республіки».

22 вересня 2020 року міський суд Праги засудив до 4,5 років ув’язнення громадянина Білорусі Олексія Фадєєва за участь в організованому злочинному угрупованні на Донбасі. Він брав участь у бойових діях проти України у лавах так званої «Республіканської гвардії ДНР», однак стверджував, що стріляв тільки на навчаннях.