До суду скеровано справу проти окупаційної «судді», яка незаконно депортувала громадян України з Криму

Прокуратура Автономної республіки Крим та Севастополя направила до суду обвинувальний акт проти голови  «Вірменського міського суду Республіки Крим», який причетний до незаконної депортації громадян України з Криму. «Вірменський міськсуд РК» очолює Лихачова Лариса Олексіївна.

Про це повідомила прессекретарка прокуратури АР Крим Катерина Діденко.

«Голова Вірменського міського суду Республіки Крим» обвинувачується у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

За словами Катерини Діденко, «суддя» брала безпосередню участь у реалізації політики РФ, що спрямована на витіснення українців, незгодних з окупаційним режимом.

«Населення території півострова росіянами та таким чином зміна складу населення – це основна мета репресій, які вісім років тривають в окупованому Криму. Отже, суддя прийняла рішення про видворення з території півострова у зв’язку з відсутністю дозвільних документів 33-х громадян України. Однак національне законодавство не передбачає жодних дозвільних документів для українців, які мешкають на території окупованого півострова. Таким чином, обвинувачена порушила ряд норм міжнародного гуманітарного права, зокрема статті конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни», – сказала Катерина Діденко.

Раніше слідство встановило, що колишня суддя Армянського міського суду АР Крим після окупації півострова, зрадивши присязі судді, перейшла на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта, обійнявши керівну посаду «голови Армянського міського суду Республіки Крим».

Своїми незаконними рішеннями підозрювана призначала покарання у вигляді штрафів та адміністративного «видворення за межі РФ», а фактично – з території півострова.

В липні 2021 року прокуратура АРК повідомила про підозру голові окупаційного  «Вірменського міського суду Республіки Крим» Ларисі Лихачовій.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення  277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів АРК, які перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.
  • У вересні 2020 року прокуратура АР Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишньої судді Апеляційного суду АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Мова йде про Аллу Пономаренко, яка нині є «суддею Верховного суду Криму».
  • На початку листопада 2020 року прокуратура АРК та Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього судді Київського райсуду Сімферополя Дениса Діденка, який після окупації Криму перейшов на службу до Росії та причетний до переслідування заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза у так званій «справі 26 лютого».