НАЗК оскаржить рішення ОАСК щодо судді, яка не подає е-декларацію через нібито релігійні переконання

Національне агентство з питань запобігання корупції оскаржить рішення Окружного адміністративного суду Києва, який дозволив судді Олександрі Брагіній не подавати електронну декларацію через нібито її релігійні переконання.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

“Національне агентство з питань запобігання корупції оскаржить рішення Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) у справі судді Олександри Брагіної. Так, ОАСК задовольнив позов судді та зобов’язав НАЗК прийняти щорічні декларації Олександри Брагіної за 2019 та 2020 роки у паперовому, а не електронному вигляді”, — йдеться у повідомленні.

Раніше суддя відмовилась подавати е-декларації за 2019 та 2020 роки, мотивуючи це релігійними переконаннями та неможливістю у зв’язку з цим отримати електронний цифровий підпис.

“Наразі громадськість не зможе ознайомитись із деклараціями судді за 2019 та 2020 роки, оскільки їх не подано до Реєстру декларацій всупереч вимогам Закону України “Про запобігання корупції”, — пояснили правоохоронці.

Неподання Олександрою Брагіною декларації за 2020 рік розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України.