Подружжя на Донеччині допомогло росіянам у підготовці війни за 1,5 тис. грн

У місті Покровськ Донецької області подружжя підозрюється у державній зраді. За даними слідства, сімейна пара напередодні війни передавала росіянам важливу інформацію про інфраструктуру міста, чим допомогла готувати вторгнення. 

Про це повідомляють у Донецькій обласній прокуратурі.

За інформацією прокуратури, в середині листопада 2021-го 33-річна мешканка Покровська та її 38-річний чоловік за гроші погодились передавати інформацію щодо певних об’єктів інфраструктури міста представнику окупаційної адміністрації росії.

Протягом грудня 2021 року – лютого 2022 року, використовуючи месенджери «Viber» та «Telegram», подружжя передавало представнику держави-агресора фото об’єктів соціальної сфери міста, автомобільних та залізничних мостів та розв’язок, інформацію щодо злітно-посадкової смуги аеропорту, місць дислокації військовослужбовців ЗСУ, усвідомлюючи, що інформація буде використана на шкоду територіальної цілісності та обороноздатності нашої держави.

За свою роботу громадяни отримали 1600 гривень винагороди.

Зловмисників затримали і помістили під варту на 30 діб.

В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.