СБУ затримала блогера, чиє відео могло призвести до ракетного удару по ТЦ в Києві

Служба безпеки України затримала українського блогера Павла Артем’єва. Він виклав відео у Tiktok про розташування українських військових у Києві. Після чого місце було обстріляно російськими військовими.

Про це  повідомляє  СБУ.

21 березня торговий центр Retroville в Подільському районі Києва, біля якого перебували українські військові, зазнав потужного ракетного удару російських окупантів.

Усю ніч рятувальники гасили пожежу. У результаті обстрілів торговий центр згорів, пошкоджені 6 житлових будинків. Три з них — непридатні для життя. 8 людей загинули. Пошкоджені також приміщення двох шкіл та двох дитячих садочків.

На відео СБУ Артем’єв підтвердив, що саме він виклав відео.

«Осознал, переосознал свою ошибку и прошу прощения у всех, кто… Кому причинил боль… Не знаю… Искренне прошу… Не снимайте, ничего не выкладывайте. Даже просто я не знаю, что сказать», — відповів блогер.

СБУ закликає громадян не публікувати дані про переміщення військової техніки ЗСУ, військові об’єкти та результати ворожих ударів. Натомість українцям радять передавати ці дані СБУ.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.